Στην Βλαχέρνα Αρκαδίας βρέθηκε ο Δήμαρχος Τρίπολης κ. Κώστας Τζιούμης για την 80η επέτειο από το Ολοκαύτωμα της Βλαχέρνας από τα γερμανικά στρατεύματα κατοχής.
Σε σχετική ανάρτηση στα Social media αναφέρει:
Καλάβρυτα, Δίστομο, Βιάννο, Λιγκιάδες, Λιδωρίκι, Κερπινή… δεκάδες οι πόλεις και τα χωριά της πατρίδας μας, που κάηκαν, εξαϋλώθηκαν, μαρτύρησαν στη διάρκεια της ναζιστικής κατοχής. Μακρά σειρά συμφοράς και βαρβαρότητας, κατάλογος τραγικός.
![➕](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tca/1/16/2795.png)
![🙏](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t80/1/16/1f64f.png)