Ένα πολύ δύσκολο παιχνίδι στην Τρίπολη έρχεται για τον Αστέρα για την 6η αγωνιστική απέναντι στην εξαιρετικά φορμαρισμένη και πρωτοπόρο ΑΕΚ. Στο πλαίσια αυτής της αναμέτρησης η ΠΑΕ Αστέρας Τρίπολης εξέδωσε ανακοίνωση για την διάθεση των εισιτηρίων της συγκεκριμένης αναμέτρησης.
Αναλυτικά το περιεχόμενο της ανακοίνωσης αναφέρει χαρακτηριστικά:
«Μετά από δύο ισοπαλίες σε δύο δύσκολες εκτός έδρας αναμετρήσεις (Ολυμπιακός, Ξάνθη), ο ΑΣΤΕΡΑΣ επιστρέφει στο «Θεόδωρος Κολοκοτρώνης» για να υποδεχθεί την ΑΕΚ (01/10, 20:30).
Τα εισιτήρια για την αναμέτρηση ΑΣΤΕΡΑΣ – ΑΕΚ, θα διατίθενται στο Star Store (Εθνικής Αντιστάσεως 67) από την Τετάρτη 27 Σεπτεμβρίου έως και το Σάββατο 30 Σεπτεμβρίου, κατά τις ώρες καταστημάτων. Την Κυριακή 1 Οκτωβρίου τα εκδοτήρια στο “Θεόδωρος Κολοκοτρώνης” θα είναι ανοιχτά από τις 15:00 έως και τις 20:30.
Σύμφωνα με τον αθλητικό νόμο, όλα τα εισιτήρια αγώνα εκδίδονται υποχρεωτικά ονομαστικά, βάσει του αριθμού ΑΜΚΑ και της επίδειξης του Δελτίου Αστυνομικής Ταυτότητας του κατόχου.
Εισιτήρια διατίθενται για τη Θύρα 2 με αξία 15€ και για τις Θύρες 1 και 3 με αξία 20€.
Οι φίλαθλοι της ομάδας που έχουν προμηθευτεί ειδικό μειωμένο εισιτήριο διαρκείας στη Θύρα 1 για την είσοδό τους στο γήπεδο είναι απαραίτητο να έχουν μαζί τους εκτός από την αστυνομική τους ταυτότητα και το δικαιολογητικό (φοιτητικό πάσο, κάρτα τριτέκνων – πολυτέκνων ή ανεργίας) που χρησιμοποίησαν για την έκδοση του εισιτηρίου διαρκείας τους.
Ώρα ανοίγματος θυρών: 18:30 | Ώρα έναρξης αγώνα: 20:30».