Συνέντευξη Τύπου: ΑΣΤΕΡΑΣ-Βέροια, Τι Δήλωσαν μετά το τέλος του αγώνα ο τεχνικός του Αστέρα Τρίπολης, κ. Ελευθερόπουλος και ο Τεχνικός της Βέροιας κ. Γράφας
Ο τεχνικός του Αστέρα Τρίπολης, Δημήτρης Ελευθερόπουλος, δεν είχε διάθεση για πολλά λόγια μετά τη λήξη της εντός έδρας αναμέτρησης με τη Βέροια (0-0).
Η δήλωση του πρώη διεθνούς τερματοφύλακα σχετικά με το ματς του Σαββάτου:«Δεν κάναμε παιχνίδι στα δικά μας στάνταρ, δεν ήμασταν καλοί και δεν δικαιούμασταν τη νίκη. Νομίζω πως η ισοπαλία είναι ένα δίκαιο αποτέλεσμα, σε αντίθεση με άλλες αναμετρήσεις που μας άξιζε η νίκη αλλά δεν την παίρναμε».
Γράφας: «Μας αδικεί το αποτέλεσμα, η Βέροια άξιζε τη νίκη»
Η Βέροια ήταν η ομάδα που άξιζε να πάρει τη νίκη στον σημερινό εκτός έδρας αγώνα με τον Αστέρα Τρίπολης (0-0), σύμφωνα με τον προπονητή της, Θωμά Γράφα.
Η δήλωση του κ. Γράφα: «Σίγουρα χρειάζεται και τύχη στο ποδόσφαιρο, όμως θεωρώ ότι σήμερα η Βέροια ήταν πολύ καλή τακτικά σε φάση άμυνας και επίθεσης. Αξίζουν πολλά συγχαρητήρια στα παιδιά για τον τρόπο που κυκλοφορήσαμε τη μπάλα και τις φάσεις που βγάλαμε στο ματς, αν εξαιρέσουμε ένα δεκάλεπτο στο δεύτερο ημίχρονο, στο οποίο χάσαμε για λίγο τη συγκέντρωσή μας αλλά καταφέραμε να βρούμε τον ρυθμό μας σχεδόν αμέσως.
Θέλω να δω δύο φάσεις, το οφσάιντ εις βάρος μας στο 44′ και το πέναλτι που ζητήσαμε στο 87′, αν υπάρχει κάτι σε κάποια από αυτές τις δύο στιγμές θα μπορούσαμε να πάρουμε τη νίκη. Σταθήκαμε καλά απέναντι σε μια δυνατή ομάδα όπως ο Αστέρας Τρίπολης, αν εξαιρέσουμε το παιχνίδι στα Γιάννενα, στο οποίο παίξαμε με αριθμητικό μειονέκτημα για αρκετή ώρα, τα έχουμε πάει καλά και μπορούμε να πούμε ότι μας αδικεί η βαθμολογική μας θέση. Νομίζω ότι το σημερινό αποτέλεσμα αδικεί τη Βέροια».