Το μεσημέρι της Τετάρτης η διοίκηση του ΣΕΦΑ Αρκαδικού ανακοίνωσε επίσημα τη συμφωνία με τον Γιάννη Διαμαντάκο ο οποίος θα είναι ο νέος προπονητής της μεγάλης ομάδας και ο άνθρωπος που θα κληθεί να καθοδηγήσει την ομάδα της Τρίπολης στο πρωτάθλημα της Α2 Εθνικής κατηγορίας.
Αναλυτικότερα η ανακοίνωση για το νέο τεχνικό του Αρκαδικού έχει ως εξής: «Η ΚΑΕ Αρκαδικός ανακοινώνει την έναρξη της συνεργασίας της με τον προπονητή Γιάννη Διαμαντάκο, ο οποίος την περασμένη σεζόν βρισκόταν στην Ρουμανία και την ENERGIA TARGU JIU.
Ο νέος προπονητής της ομάδας μας έχει περάσει ακόμα από Αγρίνιο BC, Εθνική ομάδα γυναικών Συρίας και Icim Arab ως πρώτος προπονητής.».