Ο Κάμερον Τζόουνς βραβεύτηκε για την ανάδειξη του σε TAGHeuer MVP της 24ης αγωνιστικής της Basket League ΣΚΡΑΤΣ μαζί με τον Βασίλη Σπανούλη, πριν το τζάμπολ της σημερινής (2/4) εντός έδρας αναμέτρησης του Αρκαδικού με αντίπαλο την Καβάλα. Την απονομή στον 27χρονο Αμερικανό γκαρντ των «νεοφώτιστων» έκανε ο Δήμαρχος Τρίπολης κ. Δημήτριος Παυλής.
Φυσικά τη στιγμή της βράβευσης ο Αμερικανός φόργουορντ του ΣΕΦΑ Αρκαδικού καταχειροκροτήθηκε από το φίλαθλο κοινό της Τρίπολης που γέμισε ασφυκτικά το κλειστό γυμναστήριο του ΔΑΚ Τρίπολης, αναγνωρίζοντας την προσφορά του στην ομάδα, στη «μάχη» για την διεκδίκηση της παραμονής στην κατηγορία.