Το πρώτο φιλικό του Αρκαδικού από μια διαφορετική μάτια. Από τον αγώνα δεν μπορούμε να βγάλουμε συμπεράσματα γιατί δεν έχουν πέραση ούτε 10 μέρες από την αρχή της προετοιμασίας της Τριπολιτσιώτικης ομάδας.
[iframe width=”650″ height=”370″ src=”https://www.youtube.com/embed/uDWJ3L1_i34″ frameborder=”0″ allowfullscreen ]
Όμως όσο αφορά το κόσμο που έσπευσε να δει την αγαπημένη του ομάδα έδειξε ότι θα σταθεί δίπλα της σε αυτό το πρωτόγνωρο εγχείρημα της Α1. Άξιο αναφοράς ήταν ότι στα διαλύματα του αγώνα πολύς κόσμος πήγαινε να προμηθευτή εισιτήρια διαρκείας προκειμένου να εξασφαλίσει μια θέση δίπλα στην ομάδα του Αρκαδικού, για να ζήση το όνειρο της μεγάλης κατηγορίας.