Ποδόσφαιρο

Η Κυβέρνηση αποφάσισε τη μερική επιστροφή φιλάθλων στα γήπεδα για το Πρωτάθλημα Super League 1, καθώς και τους αγώνες των ομάδων στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις ποδοσφαίρου, κατόπιν έγκρισης της UEFA και με αυστηρή τήρηση πάντα των υγειονομικών κανόνων.
Σπουδαία νίκη για τον ΑΣΤΕΡΑ, ο οποίος με δύο γκολ του Barrales και ένα από τον Luis Fernandez πέρασε με το τελικό 3-1 από την έδρα της Α.Ε.Λ. για την 5η αγωνιστική του πρωταθλήματος Super League Interwetten.
Ο ΠΑΟΚ Τρίπολης δεν είναι μόνο αγωνιστικές αναμετρήσεις και προπονήσεις!
Την Πέμπτη (15/10) τελέστηκε ο καθιερωμένος Αγιασμός των Τμημάτων Υποδομής του ΑΣΤΕΡΑ ΤΡΙΠΟΛΗΣ για την αγωνιστική περίοδο 2020-2021.
Σήμερα το απόγευμα πραγματοποιήθηκε Αγιασμός στο γήπεδο της Χρύσαφας στο οποίο η ομάδα θα αγωνισθεί φέτος και πάλι ύστερα από δυο χρόνια.
Ανακοίνωση του Δ.Σ. του Παναρκαδικού Α.Ο. για την απώλεια του παλαίμαχου ποδοσφαιριστή αλλά και προπονητή του Παναρκαδικού, Κώστα Μιχαλόπουλου (ΔΡΙΝΗ).
Στην ιστορική ομάδα της Κομοτηνής τον Πανθρακικό ( που πριν από λίγα χρόνια αγωνιζόταν στη Super League ) θα αγωνίζεται από φέτος ο νεαρός Τριπολιτσιώτης ποδοσφαιριστής Νίκος Σωτηρόπουλος ο οποίος ανήκει στον Παναρκαδικό Α.Ο.
Ο τερματοφύλακας Φώτης Ψεύτης παραχωρείται στην Milan με τη μορφή δανεισμού από την ΠΑΕ ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ και οψιόν αγοράς από την ιταλική ομάδα το ερχόμενο καλοκαίρι. Ευχόμαστε στον Φώτη καλή επιτυχία σε αυτή τη νέα μεγάλη πρόκληση της καριέρας του.
 Οι κιτρινομπλέ επικράτησαν με 3-1 στην έδρα του Απόλλωνα Σμύρνης.
Ο Γιώργος Μασούρας με δύο τέρματα και ο Κώστας Φορτούνης με γκολ και συμμετοχή στο 3ο γκολ, οδήγησαν τον Ολυμπιακό σε εύκολη (στην επανάληψη) επικράτηση με 3-0 επί του Αστέρα.