Ευκαιρία αφύπνισης συνειδήσεων η έκθεση του Δ.Ταλαγάνη “Ιωνίας Γη, Χαίρε”
Άνοιξε τις πόρτες της η έκθεση “Ιωνίας Γη, Χαίρε” του Τριπολίτη καλλιτέχνη Δημήτρη Ταλαγάνη στην αίθουσα Τέχνης “Κούρος”
Την έκθεση εγκαινίασε ο Περιφερειάρχης Πελοποννήσου Πέτρος Τατούλης λέγοντας πως το μήνυμα του αφιερώματος του Δημήτρη Ταλαγάνη στην προσφυγιά, που αποτελεί και το επιστέγασμα 50 χρόνων καλλιτεχνικής παρουσίας στον τόπο μας, είναι επίκαιρο όσο ποτέ άλλοτε.
Μετά το λόγο πήρε ο Δήμαρχος Τρίπολης Δημήτρης Παυλής αφού συνεχάρη τον Δημήτρη Ταλαγάνη για το αφιέρωμα και την εξαιρετική του δουλειά επεσήμανε πως η πόλη μας δεν έχει δυστυχώς υπόβαθρο για τέτοιου είδους εκδηλώσεις και αυτό το διαπιστώνει κανείς από το γεγονός ότι κάθε φορά είναι τα ίδια άτομα παρόντα.