Αστέρας Τρίπολης – Παναιτωλικός 2-1: Στο 90′ η νίκη στους Αρκάδες

Ο Φεντερίκο Άλβαρες με το πρώτο του τέρμα με τη φανέλα του Αστέρα έδωσε τη νίκη στους Αρκάδες κάνοντας το τελικό 2-1 απέναντι στον Παναιτωλικό στο 90′.

Στην πρώτη αγωνιστική των Playout ο Αστέρας επικράτησε του Παναιτωλικού 2-1. Η αναμέτρηση κρίθηκε στο 90ο με τον Άλβαρες να δίνει τη νίκη στους Αρκάδες με το πρώτο του τέρμα με τη φανέλα της ομάδας της Τρίπολης.

Ο Αστέρας ήταν εκείνος που είχε περισσότερη ώρα την μπάλα στα πόδια του και απείλησε περισσότερο την αντίπαλη εστία.

Στο 31ο λεπτό σε μία ανύποπτη φάση ο Αστέρας κέρδισε πέναλτι. Ο Μπαράλες ανέλαβε την εκτέλεση και ήταν εύστοχος ανοίγοντας το σκορ στο 34ο λεπτο, ενώ αυτό ήταν το 55ο γκολ του με τη φανέλα του Αστέρα.

Στο 50 ο Παναιτωλικός έφτασε στο 1-1 μετά από υπέροχο συνδυασμό. Ο Κολοβός με ωραίο πλασέ νίκησε τον τερματοφύλακα του Αστέρα και έκανε το 1-1.

Στο 90ο λεπτό, ο Άλβαρες με ωραίο σουτ με το δεξί την έστειλε στα δίχτυα κάνοντας το τελικό 2-1.