Ολυμπιακοί Αγώνες Τόκιο: Αυτό είναι το σημερινό τηλεοπτικό πρόγραμμα των αγώνων (5/8)

Αυγούστου 05, 2021
Το τηλεοπτικό πρόγραμμα της Πέμπτης στους Ολυμπιακούς Αγώνες 2020. Ποια αθλήματα θα μεταδώσει ζωντανά η ΕΡΤ.

Ο τελικός του άλματος επί κοντώ γυναικών των Ολυμπιακών Αγώνων θα μεταδοθεί από την ΕΡΤ 1 και αναμένεται να κλέψει την παράσταση στην ελληνική τηλεόραση, λόγω της παρουσίας της Κατερίνας Στεφανίδη και της Νικόλ Κυριακοπούλου, αμφότερες με τεράστιες ελπίδες για μετάλλιο.

Σε αγώνες δίχως ελληνική παρουσία, το τουρνουά μπάσκετ φτάνει στα ημιτελικά, με την ΕΡΤ 3 να δείχνει τους αγώνες ΗΠΑ - Αυστραλία και Σλοβενία - Γαλλία.

Ολυμπιακοί Αγώνες - Το τηλεοπτικό πρόγραμμα της Πέμπτης

ΕΡΤ 1

  • 00:15-00:35 Ο ΔΡΟΜΟΣ ΓΙΑ ΤΟ ΤΟΚΙΟ - Team Hellas (E)
  • 00:35-03:00 Επαναλήψεις αθλημάτων
  • 03:00-06:00 ΣΤΙΒΟΣ, 7η Μέρα, Πρωινά Αγωνίσματα
  • 06:00-07:00 Περίληψη ημέρας (Ε)
  • 07:00-10:00 ΑΘΗΝΑ-ΤΟΚΙΟ Εκπομπή
  • 10:00-10:30 Απευθείας συνδέσεις – επιλογές
  • 10:30-12:00 Στίβος, 7η Μέρα, 20 χλμ Βάδην Ανδρών
  • 12:00-12:50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ+ΑΘΛΗΤΙΚΑ+ΚΑΙΡΟΣ
  • 12:50-16:00 ΣΤΙΒΟΣ, 7η Μέρα, Απογευματινά Αγωνίσματα [Επί Κοντώ, Τελικός (Γ)]
  • 16:00-17:00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ+ΑΘΛΗΤΙΚΑ+ΚΑΙΡΟΣ
  • 17:00-18:00 Περίληψη ημέρας

ΕΡΤ 2

  • 00:00-00:30 Επαναλήψεις
  • 00:30-03:00 ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: 10 χλμ ΑΝΔΡΩΝ
  • 03:00-05:00 ΜΠΙΤΣ ΒΟΛΕΪ (Γ) – Ημιτελικοί
  • 05:00-07:00 ΠΑΛΗ: 53k (Γ) – 65k (Α) – Προκριματικά & ΖΑΠΙΝΓΚ
  • 06:30-07:15 SKATEBOARD PARK (A) – Τελικός
  • 07:00-09:00 ΒΟΛΕΪ (Α) – BΡΑΖΙΛΙΑ-ΡΩΣΙΑ – Ημιτελικός
  • 09:00-09:30 Επαναλήψεις
  • 09:30-13:00 ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ – ΟΜΝΙUM SPRINT (Α) – ΚΕΪΡΙΝ (Γ) & ΖΑΠΙΝΓΚ
  • 12:15-15:00 ΠΑΛΗ: 53k (Γ) – Φάση 16
  • 15:00-17:00 ΒΟΛΕΪ (Α): ΓΑΛΛΙΑ-ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ – Ημιτελικός

ΕΡΤ 3

  • 03:00-04:00 ΜΠΙΤΣ ΒΟΛΕΪ Α' ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ, ΕΛΒΕΤΙΑ - ΗΠΑ (Ζ)
  • 04:00-05:00 ΜΠΙΤΣ ΒΟΛΕΪ Β' ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ, ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ - ΛΕΤΟΝΙΑ (Ζ)
  • 05:00-07:00 ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ ΟΜΑΔΙΚΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ, ΓΕΡΜΑΝΙΑ - ΧΟΝΓΚ ΚΟΝΓΚ (Ζ)
  • 07:00-07:15 ΣΤΙΓΜΙΟΤΥΠΑ
  • 07:15-09:15 ΜΠΑΣΚΕΤ Α' ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ ΑΝΔΡΩΝ, ΗΠΑ - ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ (Ζ)
  • 9:15-10:30 ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ 10Μ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Ζ)
  • 10:30-10:45 ΣΤΙΓΜΙΟΤΥΠΑ
  • 11:00-12:30 ΧΑΝΤΜΠΟΛ Α' ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ ΑΝΔΡΩΝ, ΓΑΛΛΙΑ - ΑΙΓΥΠΤΟΣ (Ζ)
  • 12:30-14:00 ΑΝΑΡΡΙΧΗΣΗ ΤΕΛΙΚΟΣ ΣΥΝΘΕΤΟΥ ΑΝΔΡΩΝ BOULDERING (Ζ)
  • 14:00-16:00 ΜΠΑΣΚΕΤ Β' ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ ΑΝΔΡΩΝ, ΓΑΛΛΙΑ - ΣΛΟΒΕΝΙΑ (Ζ)
  • 15:50-17:00 ΜΠΙΤΣ ΒΟΛΕΪ ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ ΑΝΔΡΩΝ, ΝΟΡΒΗΓΙΑ - ΛΕΤΟΝΙΑ, ΚΑΤΑΡ - ΡΩΣΙΑ (Ζ)

ΕΡΤ SPORTS

  • 09:30-10:45 ΠΟΛΟ Α' ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ, ΡΩΣΙΑ - ΗΠΑ (Ζ)
  • 11:00-11:35 ΑΝΑΡΡΙΧΗΣΗ ΤΕΛΙΚΟΣ ΣΥΝΘΕΤΟΥ ΑΝΔΡΩΝ ΤΑΧΥΤΗΤΑ (Ζ)
  • 12:30-14:00 ΑΝΑΡΡΙΧΗΣΗ ΤΕΛΙΚΟΣ ΣΥΝΘΕΤΟΥ ΑΝΔΡΩΝ BOULDERING (Ζ)
  • 15:10-16:20 ΑΝΑΡΡΙΧΗΣΗ ΤΕΛΙΚΟΣ ΣΥΝΘΕΤΟΥ ΑΝΔΡΩΝ ΔΥΣΚΟΛΙΑ (Ζ)

ΕΡΤ SPORTS 2

  • 09:30-10:45 ΠΟΛΟ Α' ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ, ΡΩΣΙΑ - ΗΠΑ (Ζ)
  • 11:30-15:00 ΑΝΑΡΡΙΧΗΣΗ ΣΥΝΘΕΤΟ ΑΝΔΡΩΝ BOULDERING (Ζ)
  • 12:30-14:00 ΑΝΑΡΡΙΧΗΣΗ ΤΕΛΙΚΟΣ ΣΥΝΘΕΤΟΥ ΑΝΔΡΩΝ BOULDERING (Ζ)
  • 15:10-16:20 ΑΝΑΡΡΙΧΗΣΗ ΤΕΛΙΚΟΣ ΣΥΝΘΕΤΟΥ ΑΝΔΡΩΝ ΔΥΣΚΟΛΙΑ (Ζ)

Προσθήκη σχολίου

logofootermedia