Ολυμπιακοί Αγώνες Τόκιο: Αυτό είναι το σημερινό τηλεοπτικό πρόγραμμα των αγώνων

Ιουλίου 29, 2021
Το τηλεοπτικό πρόγραμμα της Πέμπτης στους Ολυμπιακούς Αγώνες 2020. Ποια αθλήματα θα μεταδώσει ζωντανά η ΕΡΤ.

Η παρουσία του διδύμου Μαρία Κυρίδου / Χριστίνα Μπούρμπου στην κωπηλασία αναμένεται να κλέψει την παράσταση τηλεοπτικά από την ΕΡΤ, όπως και η προσπάθεια της Άννας Κορακακή στη σκοποβολή και του διδύμου Στέφανου Τσιτσιπά / Μαρίας Σάκκαρη στο τένις.

Στα γεγονότα χωρίς ελληνική παρουσία των Ολυμπιακών Αγώνων, η ΕΡΤ 3 θα μεταδόσει τη σπουδαία αναμέτρηση μπάσκετ ανδρών μεταξύ Ισπανίας και Αργεντινής.

Ολυμπιακοί Αγώνες - Το τηλεοπτικό πρόγραμμα της Πέμπτης

ΕΡΤ 1

  • 00:15-01:30 Τένις: Μεικτό - Διπλό, Α' Γύρος: ΚΑΝΑΔΑΣ: Φέλιξ Οζε Αλιασίμ, Γκαμπριέλα Νταμπρόφσκι - ΕΛΛΑΔΑ: Στέφανος Τσιτσιπάς, Μαρία Σάκκαρη (Ε)
  • 01:30-01:50 Ο Δρόμος για το Τόκιο - Team Hellas: Άννα Κορακάκη, σκοποβολή (Ε)
  • 01:50-02:30 Ο Δρόμος για το Τόκιο - Team Hellas: Αννέτα Κυρίδου, κωπηλασία-σκιφ (Ε)
  • 02:30-05:50 Κωπηλασία: Σκιφ Ανδρών - Γυναικών, Δίκωπος Γυναικών - 5η μέρα
  • 05:50-07:00 Πινγκ Πονγκ: Ημιτελικά γυναικών
  • 07:00-10:00 Αθήνα - Τόκιο Εκπομπή
  • 10:00-12:00 Κολύμβηση - 6η μέρα, Τελικοί
  • 13:00-15:00 Τένις - Μεικτό διπλό: ΕΛΛΑΔΑ: Στέφανος Τσιτσιπάς, Μαρία Σάκκαρη - ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ: Τζον Πιρς, Άσλεϊ Μπάρτι
  • 17:00-18:00 Περίληψη ημέρας
  • 19:00-21:00 ΤΟΚΙΟ 2020 - Εκπομπή

ΕΡΤ 2

  • 03:00-05:50 Μπιτς βόλεϊ: Προκριματικά ανδρών - γυναικών & Ζάπινγκ
  • 05:00-08:45 Τοξοβολία: Ατομικό ανδρών - γυναικών & Ζάπινγκ
  • 06:00-12:00 Ιστιοπλοΐα & Ζάπινγκ
  • 08:20-10:55 Σκοποβολή: Τελικοί τραπ ανδρών - γυναικών & Ζάπινγκ
  • 09:00-14:00 Τένις & Ζάπινγκ
  • 09:00-11:00 Πινγκ Πονγκ: Ημιτελικά ανδρών
  • 11:00-13:50 Πυγμαχία: Προκριματικά γυναικών & Ζάπινγκ
  • 13:45-16:00 Ενόργανη Γυμναστική: Σύνθετο γυναικών - τελικός
  • 16:00-17:00 Επαναλήψεις

ΕΡΤ 3

  • 04:30 Κολύμβηση - 6η μέρα - τελικοί
  • 07:00 Τένις
  • 08:00 Πόλο: ΗΠΑ-Ιταλία (1ος όμιλος)
  • 09:10 Μπιτς βόλεϊ ανδρών - γυναικών
  • 11:00 Τένις
  • 12:20 Πόλο: Ελλάδα - Ιαπωνία (1ος όμιλος)
  • 13:30 Κολύμβηση - 6η μέρα - προκριματικοί
  • 15:30 Μπάσκετ ανδρών: Ισπανία - Αργεντινή
  • 21:00 Επιλογή

ΕΡΤ SPORTS

  • 11:00-12:00 Ιστιοπλοΐα 470 / RS:X
  • 13:00-13:30 Κολύμβηση - 6η μέρα
  • 14:00-15:00 Πινγκ πονγκ γυναικών: Μικρός τελικός
  • 15:00-16:00 Πινγκ πονγκ γυναικών: Τελικός

ΕΡΤ SPORTS 2

  • 05:00-14:00 Τένις: Προημιτελικά ανδρών, ημιτελικά γυναικών, προημιτελικά μεικτού
  • 15:30-17:30 Μπάσκετ ανδρών: Ισπανία - Αργεντινή

Προσθήκη σχολίου

logofootermedia