Σε εβδομαδιαία βάση ενημερώνει πλέον ο ΕΟΔΥ σχετικά με τα πανελλαδικά κρούσματα του κορονοϊού covid-19.
Σε ημερήσια βάση, όσον αφορά στην Περιφέρεια Πελοποννήσου, θα αναφέρονται καθημερινά οι νοσηλείες στις κλινικές covid-19 των νοσοκομείων της.
Έτσι, με βάση την ενημέρωση που έγινε το πρωί χθες, Δευτέρα 25 Ιουλίου, στις κλινικές covid-19 των νοσοκομείων της Περιφέρειας, νοσηλεύονταν -μέχρι και προχθές Κυριακή 24 Ιουλίου- συνολικά 122 άτομα και συγκεκριμένα, στο Νοσοκομείο Αργους 4, στο Νοσοκομείο Ναυπλίου 12, στο Παναρκαδικό Τρίπολης 28, στο Νοσοκομείο Κορίνθου 27 (τα 2 σε ΜΕΘ), στο Νοσοκομείο Σπάρτης 17 και στο Νοσοκομείο Καλαμάτας 34.