Όσον αφορά την Περιφέρεια Πελοποννήσου, χθες Τετάρτη 25 Αυγούστου καταγράφηκαν 213 κρούσματα, με τον αριθμό των συνολικά προσβληθέντων από την αρχή της πανδημίας να φθάνει πλέον τους 18.278.
Στα νοσοκομεία covid-19 της Περιφέρειας νοσηλεύονταν συνολικά 152 άτομα (τα 5 σε ΜΕΘ) και συγκεκριμένα, στο Νοσοκομείο Αργους 11 στο Νοσοκομείο Ναυπλίου 6, στο Παναρκαδικό Τρίπολης 17, στο Νοσοκομείο Κορίνθου 26 (τα 5 στη ΜΕΘ), στο Νοσοκομείο Σπάρτης 22 και στο Νοσοκομείο Καλαμάτας 70.