Οσον αφορά την Περιφέρεια Πελοποννήσου, χθες Παρασκευή 23 Ιουλίου καταγράφηκαν 159 κρούσματα, με τον αριθμό των συνολικά προσβληθέντων από την αρχή της πανδημίας να φθάνει πλέον τους 12.855.
Αναλυτικά, χθες καταγράφηκαν στην Π.Ε. Αργολίδας 24, στην Π.Ε. Αρκαδίας 22, στην Π.Ε. Κορινθίας 70, στην Π.Ε. Λακωνίας 16 και στην Π.Ε. Μεσσηνίας 27.
Εξ άλλου, μέχρι και χθες Παρασκευή 23 Ιουλίου, στα νοσοκομεία covid-19 της Περιφέρειας νοσηλεύονταν συνολικά 47 άτομα και συγκεκριμένα, στο Νοσοκομείο Αργους 0, στο Νοσοκομείο Ναυπλίου 6, στο Παναρκαδικό Τρίπολης 5, στο Νοσοκομείο Κορίνθου 18, στο Νοσοκομείο Σπάρτης 0 και στο Νοσοκομείο Καλαμάτας 18.
Discover more from Πελοποννησιακό Πρακτορείο Ειδήσεων
Subscribe to get the latest posts sent to your email.