Όσον αφορά την Περιφέρεια Πελοποννήσου, χθες Τρίτη 6 Ιουλίου καταγράφηκαν 31 κρούσματα, με τον αριθμό των συνολικά προσβληθέντων από την αρχή της πανδημίας να φθάνει πλέον τους 11.242.
Μέχρι και χθες Τρίτη 6 Ιουλίου, στα νοσοκομεία covid-19 της Περιφέρειας νοσηλεύονταν συνολικά 12 άτομα και συγκεκριμένα, στο Νοσοκομείο Αργους 0, στο Νοσοκομείο Ναυπλίου 0, στο Παναρκαδικό Τρίπολης 1, στο Νοσοκομείο Κορίνθου 1, στο Νοσοκομείο Σπάρτης 4 και στο Νοσοκομείο Καλαμάτας 6.