Όσον αφορά την Περιφέρεια Πελοποννήσου, χθες Τρίτη 11 Μαΐου καταγράφηκαν 116 κρούσματα, με τον αριθμό των συνολικά προσβληθέντων από την αρχή της πανδημίας να φθάνει πλέον τους 9.795.
Μέχρι και χθες Τρίτη 11 Μαΐου, στα νοσοκομεία covid-19 της Περιφέρειας νοσηλεύονταν συνολικά 116 άτομα (τα 6 σε ΜΕΘ) και συγκεκριμένα, στο Νοσοκομείο Αργους 10, στο Νοσοκομείο Ναυπλίου 12, στο Παναρκαδικό Τρίπολης 28, στο Νοσοκομείο Κορίνθου 38 (τα 6 σε ΜΕΘ), στο Νοσοκομείο Σπάρτης 10 και στο Νοσοκομείο Καλαμάτας 18.