«Το εκκλησιαστικό σχολείο παράγει σημαντικό έργο στην κοινωνία και οφείλουμε να ενισχύσουμε την παρουσία του ούτως ώστε να είναι καινοτόμο και διεισδυτικό στην κοινωνία.Προς αυτή την κατεύθυνση θα βοηθήσω και μέσα από τις νέες αρμοδιότητές μου», δήλωσε ο κ. Ζαΐμης.
Παρόντες ήταν μεταξύ άλλων, ο Μητροπολίτης Πατρών κ.κ. Χρυσόστομος, Ιερείς, ο Διευθυντής της Εστίας Αρχιμ. π. Γερβάσιος Παρακεντές, ο πρώην αντιδήμαρχος και Δημοτικός Σύμβουλος Χαράλαμπος Στανίτσας, ο Περιφερειακός Διευθυντής Πρωτοβάθμιας & Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Δυτικής Ελλάδος Κωνσταντίνος Γιαννόπουλος, η Διευθύντρια Δευτεροβάθμιας Αχαΐας Ευγενία Πιερρή, καθηγητές και γονείς. Το φλουρί της πίτας κέρδισε ο νεαρός Σπύρος λαμβάνοντας ως δώρο την εικόνα του Αγίου Γερβασίου.
Discover more from Πελοποννησιακό Πρακτορείο Ειδήσεων
Subscribe to get the latest posts sent to your email.