Τροχαίο δυστύχημα στη Μεσσήνη κόστισε τη ζωή σε ένα 21χρονο, ενώ ένας 18χρονος που επίσης επέβαινε στο όχημα έχει τραυματιστεί σοβαρά
Τροχαίο δυστύχημα σημειώθηκε νωρίς το βράδυ της Κυριακής, στην 7η επαρχιακή οδό, στο ύψος της Μεσσήνης.
Πιο συγκεκριμένα αυτοκίνητο ΙΧ που κινούνταν προς Τρίοδο, εξετράπη της πορείας του για άγνωστη μέχρι στιγμής αιτία, με αποτέλεσμα να καταλήξει σε κολώνα.
Σύμφωνα με πληροφορίες, από τη σφοδρή σύγκρουση σκοτώθηκε ένας 21χρονος ενώ ένας 18χρονος που επίσης επέβαινε στο όχημα έχει τραυματιστεί σοβαρά, διακομίσθηκε αρχικά με ασθενοφόρο του ΕΚΑΒ στο Νοσοκομείο της Καλαμάτας και εν συνεχεία στο Παναρκαδικό Νοσοκομείο της Τρίπολης, όπου και νοσηλεύεται σε κρίσιμη κατάσταση.
Η ανακοίνωση της Αστυνομίας για το τροχαίο δυστύχημα:
«Χθες (7.11.2021) το απόγευμα, στο 1ο χιλιόμετρο της Επαρχιακής Οδού Μεσσήνη – Επικούρειος Απόλλωνας, Ι.Χ. φορτηγό όχημα, που οδηγούσε 18χρονος ημεδαπός και επέβαινε 21χρονος ημεδαπός, εξετράπη της πορείας του, προσέκρουσε σε στύλο φωτισμού και στη συνέχεια ανετράπη σε παρακείμενο αγρόκτημα, με αποτέλεσμα τον τραυματισμό του 18χρονου οδηγού και τον θανάσιμο τραυματισμό του 21χρονου συνεπιβάτη. Προανάκριση διενεργεί το Αστυνομικό Τμήμα Μεσσήνης.»
Discover more from Πελοποννησιακό Πρακτορείο Ειδήσεων
Subscribe to get the latest posts sent to your email.