![baka_kolimvitria.JPG](https://pna.gr/wp-content/uploads/2016/07/cab048bc5067ed38f4443b432fba2e74_XL.jpg)
Χρυσό μετάλλιο στα 100 μέτρα ελεύθερο κατέκτησε χθες, Τετάρτη 13 Ιουλίου 2016, η κολυμβήτρια του Ναυτικού Ομίλου Καλαμάτας Βασιλική Μπάκα.
Ο χρόνος της νεαρής αθλήτριας ήταν 56.45 και η μεγάλη επιτυχία σημειώθηκε στο κολυμβητήριο της Τραπεζούντας, στην Τουρκία, όπου διεξάγεται το Παγκόσμιο Σχολικό Πρωτάθλημα Κολύμβησης. Η συγκεκριμένη επίδοση αποτελεί νέο ατομικό ρεκόρ για την Καλαματιανή κολυμβήτρια.
Συγχαρητήρια προς την αθλήτρια του Ναυτικού Ομίλου Καλαμάτας εξέφρασε ο Δήμαρχος, τονίζοντας ότι η επιτυχία της αυτή αντανακλά στην Καλαμάτα και σε όλη την Ελλάδα, κάνοντάς μας υπερήφανους. Ο Π. Νίκας συνεχάρη και τους γονείς της, το Δημοτικό Σύμβουλο Καλαμάτας Γιάννη Μπάκα και τη σύζυγό του Μαρία.
Discover more from Πελοποννησιακό Πρακτορείο Ειδήσεων
Subscribe to get the latest posts sent to your email.