Mε τον Kader Attou, τον Josef Nadj και τους Κabinet K ξεκινά το Σαββατοκύριακο 19-21 Ιουλίου 2019 το φετινό 25ο Διεθνές Φεστιβάλ Χορού Καλαμάτας,
Παίρνοντας τη σκυτάλη από τα 24 προηγούμενα επιτυχημένα Φεστιβάλ, το 25ο Διεθνές Φεστιβάλ Χορού Καλαμάτας έχει ως θεματική το Χρόνο και συμπυκνώνει σε ένα δεκαήμερο μεγάλα ονόματα του σύγχρονου χορού και νέες καλλιτεχνικές εκφράσεις, υπό την καλλιτεχνική διεύθυνση της Λίντας Καπετανέα.
Το 25ο Διεθνές Φεστιβάλ Χορού Καλαμάτας θα διαρκέσει μέχρι τις 28 Ιουλίου.
Η παρουσίαση του προγράμματος του 25ου Διεθνούς Φεστιβάλ Χορού στην Καλαμάτα πραγματοποιήθηκε το βράδυ της Παρασκευής 21 Ιουνίου 2019, στον αύλειο χώρο του Μεγάρου Χορού Καλαμάτας.
Discover more from Πελοποννησιακό Πρακτορείο Ειδήσεων
Subscribe to get the latest posts sent to your email.