Η κατασκευή πεζοδρόμου – ποδηλατοδρόμου δίπλα στις γραμμές του ΟΣΕ, στην Καλαμάτα, προχωρεί με καλούς ρυθμούς. Αυτή τη στιγμή, αρμόδιο συνεργείο έχει εγκαταστήσει τους ξυλοτύπους, για να ακολουθήσει η σκυροδέτηση στο τμήμα βορείως της οδού Μακεδονίας.
Η κατασκευή πεζοδρόμου – ποδηλατοδρόμου δίπλα στις γραμμές του ΟΣΕ, στην Καλαμάτα, προχωρεί με καλούς ρυθμούς. Αυτή τη στιγμή, αρμόδιο συνεργείο έχει εγκαταστήσει τους ξυλοτύπους, για να ακολουθήσει η σκυροδέτηση στο τμήμα βορείως της οδού Μακεδονίας.
Ακολούθως, οι εργασίες θα συνεχισθούν μπροστά στα Δικαστήρια, όπου ο χώρος έχει αποκλεισθεί και έγινε καθαρισμός της βλάστησης.
Η παρέμβαση θα πραγματοποιηθεί καταρχήν στην περιοχή από την οδό Μακεδονίας μέχρι την οδό Δημοσθένους και θα συνεχισθεί σε άλλα σημεία αργότερα.
Discover more from Πελοποννησιακό Πρακτορείο Ειδήσεων
Subscribe to get the latest posts sent to your email.