Περίπου μιάμιση ώρα διήρκεσε σήμερα το απόγευμα η επιχείρηση διάσωσης μίας 62χρονης από την Ολλανδία, που τραυματίστηκε κατά την κατάβασή της στο Πολυλίμνιο.
Η γυναίκα είχε επισκεφθεί τον χώρο με τον σύζυγό της και κάτω από αδιευκρίνιστες συνθήκες τραυματίστηκε στο πόδι και ήταν αδύνατον να συνεχίσει. Ο σύζυγός της κάλεσε βοήθεια και στην περιοχή έσπευσαν πυροσβέστες από την Πυροσβεστική Υπηρεσία Γαργαλιάνων, ασθενοφόρο του ΕΚΑΒ από την Πύλο και Αστυνομία. Λίγο πριν τις 8 η γυναίκα μεταφέρθηκε έξω από τον χώρο του Πολυλιμνίου και με ασθενοφόρο μεταφέρθηκε στο Κέντρο Υγείας Καλαμάτας.
Discover more from Πελοποννησιακό Πρακτορείο Ειδήσεων
Subscribe to get the latest posts sent to your email.