Δυναμικές κινητοποιήσεις ξεκίνησαν οι σταφιδοπαραγωγοί της Μεσσηνίας καθώς το Υπουργείο Αγροτικής Ανάπτυξης εξακολουθεί να αδιαφορεί για την τύχη της φετινής σοδειάς και για το μέλλον του προϊόντος.
[iframe width=”640″ height=”360″ src=”https://www.youtube.com/embed/4PKo6jf22Sg” title=”YouTube video player” frameborder=”0″ allow=”accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture” allowfullscreen ]
Με τα τρακτέρ τους συγκεντρώθηκαν στην Καλαμάτα και παρέδωσαν τα αιτήματά τους στον αντιπεριφερειάρχη Μεσσηνίας ζητώντας να συζητηθεί το θέμα εκτάκτως στο περιφερειακό συμβούλιο.