Πέτρος Τατούλης: «Καλωσορίζουμε στην Ανεξάρτητη Αυτοδιοικητική παράταξη της «Νέας Πελοποννήσου», τον δραστήριο ενεργό πολίτη Ηλία Παπαδόπουλο (Μπομπόνια) στο ψηφοδέλτιο της Π.Ε. Λακωνίας.
Ο Ηλίας Παπαδόπουλος (Μπομπόνιας) έχει γεννηθεί και κατοικεί στη Σπάρτη.
Με τις γνώσεις και τις ικανότητές του είμαστε σίγουροι ότι ο Ηλίας Παπαδόπουλος (Μπομπόνιας) θα συμβάλει στην αναπτυξιακή πορεία της Λακωνίας και της Πελοποννήσου.
Με την ένταξη του στη «Νέα Πελοπόννησο», η παράταξη συνεχίζει να ανανεώνεται και να ισχυροποιείται».
Ηλίας Παπαδόπουλος (Μπομπόνιας): «Είναι μεγάλη τιμή για μένα η ένταξή μου στη «Νέα Πελοπόννησο». Αποδέχτηκα με μεγάλη χαρά την πρόσκληση του επικεφαλής της «Νέας Πελοποννήσου» κ. Πέτρου Τατούλη να συμμετέχω στο ψηφοδέλτιο της Λακωνίας για μία ανεξάρτητη και ισχυρή Πελοπόννησο.
Βρίσκομαι στο πλευρό του Πέτρου Τατούλη και δεσμεύομαι απέναντι στους συμπολίτες μου ότι θα δώσω στην πρώτη γραμμή τη μάχη μαζί με τα νέα και έμπειρα στελέχη της Ανεξάρτητης Αυτοδιοικητικής παράταξης της «Νέας Πελοποννήσου», με στόχο μία αναπτυξιακή προοπτική για τη Λακωνία και την Πελοπόννησο».