Με απόφαση του Διοικητικού Συμβουλίου του Συλλόγου θα διοργανωθεί η « Λευκή Νύχτα» στην πόλη της Σπάρτης την Παρασκευή 18 Αυγούστου 2023. Η ανακοίνωση του Εμπορικού Συλλόγου Σπάρτης:
“Για δεύτερη χρονιά μετά τα προβλήματα που δημιούργησε ο covid θα προσπαθήσουμε να αλλάξουμε το κλίμα της αγοράς και την διάθεσή μας όσο τουλάχιστον είναι αυτό δυνατό!
Για αυτό το λόγο το επόμενο διάστημα θα είμαστε σε συνεχή επικοινωνία ώστε να διοργανώσουμε από κοινού μια όμορφη «Λευκή Νύχτα» για τα καταστήματά μας τους
επισκέπτες της πόλης μας και το καταναλωτικό κοινό. Οι ιδέες σας ευπρόσδεκτες να τις συζητήσουμε και στο μέτρο του δυνατού να τις υλοποιήσουμε και όλοι μαζί να
δουλέψουμε για το καλύτερο αποτέλεσμα.
Θα προσπαθήσουμε να κάνουμε μια « Λευκή Νύχτα» λαμπερή για όλους. Ιδιαίτερη προσοχή συνιστάται στα μέλη του Συλλόγου μας και στους
επαγγελματίες της πόλης για τη συγκεκριμένη βραδιά σχετικά με την απασχόληση
των εργαζομένων η οποία πρέπει να πληροί ακριβώς τις διατάξεις και τις προϋποθέσεις που ορίζει ο νόμος.”
ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ ΤΟΥ Δ.Σ ΤΟΥ ΕΜΠΟΡΙΚΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΣΠΑΡΤΗΣ