Καθιέρωση ως ημέρας Επίσημης Τοπικής αργίας για το Δήμο Νεμέας, η ημέρα εορτασμού του Πολιούχου της πόλης Νεμέας, Αγίου Γεωργίου.
Την Καθιέρωση της θρησκευτικής Εορτής του Αγίου Γεωργίου, Πολιούχου της πόλεως Νεμέας, ως Επίσημης Υποχρεωτικής Αργίας του Δήμου Νεμέας ανακοίνωσε ο Δήμος Νεμέας.
Λόγω της ως άνω Τοπικής Αργίας δεν θα λειτουργήσουν οι Δημοτικές Υπηρεσίες, οι Δημόσιες υπηρεσίες , οι υπηρεσίες των Ν.Π.Ι.Δ., των Οργανισμών Τραπεζών, και τα σχολεία Α/θμιας και Β/θμιας Εκπαίδευσης, που βρίσκονται στη κτηματική περιφέρεια του Δήμου μας, καθώς επίσης θα παραμείνουν κλειστά όλα τα Εμπορικά Καταστήματα της πόλης Νεμέας.
Discover more from Πελοποννησιακό Πρακτορείο Ειδήσεων
Subscribe to get the latest posts sent to your email.