Ο Δήμος Κορινθίων συμμετέχει στην εκδήλωση που διοργανώνει ο Σύνδεσμος Φιλολόγων Ν. Κορινθίας προς τιμή του ποιητή, κ. Χαραλαμπίδη Κυριάκου, την Παρασκευή 5 Απριλίου 2019 και ώρα 07:00μ.μ. στo Δημοτικό Θέατρο «Θωμάς Θωμαΐδης».
Στην εκδήλωση θα παρευρεθεί ο πολυβραβευμένος ποιητής κ. Χαραλαμπίδης Κυριάκος και θα μιλήσουν για το έργο του ο καθηγητής του Ιονίου Πανεπιστημίου κ. Πυλαρινός Θεοδόσης , η Δρ. φιλολογίας- συγγραφέας κ. Γεωργιάδου Αγάθη και ο Δρ. φιλολογίας και Αντιπροέδρος της Πανελλήνιας Ένωσης Φιλολόγων, κ. Στεργιούλης Μ. Μανώλης.
Η επίσκεψη στην πόλη μας του μεγάλου ποιητή, ο οποίος αποτελεί μέλος της Ακαδημίας Αθηνών, είναι επίτιμος διδάκτορας πολλών Πανεπιστημίων της χώρας μας και του εξωτερικού και υποψήφιος για το Νόμπελ Λογοτεχνίας, είναι εξόχως τιμητική για όλους μας.
Discover more from Πελοποννησιακό Πρακτορείο Ειδήσεων
Subscribe to get the latest posts sent to your email.