Για τη νέα δημοτική αρχή του δήμου Κορινθίων η αναβάθμιση των δημοτικών υποδομών είναι κεφαλαιώδους σημασίας. Στο πλαίσιο αυτό, κατά τη σημερινή συνεδρίαση της Δημοτικής Επιτροπής, αποφασίστηκε η αναβάθμιση των αγωνιστικών χώρων σε τρία γήπεδα του δήμου μας. Πρόκειται για το Δημοτικό Στάδιο της Κορίνθου, όπου θα τοποθετηθεί νέος, σύγχρονος, φυσικός χλοοτάπητας και για τα
Loading... Taking too long? Reload document | Open in new tab Download [162.00 B] The post Πρόσκληση συνεδρίασης Δημοτικής Επιτροπής στις 15/7/2024 appeared first on .
Με μεγάλη επιτυχία πραγματοποιήθηκε το εξαιρετικά χρήσιμο σεμινάριο “Γνωριμία με τη ναυαγοσωστική” στην παραλία “Καλάμια”, το Σάββατο 6 Ιουλίου 2024. Το σεμινάριο διοργάνωσε ο Δήμος Κορινθίων σε συνεργασία με το Ελληνικό Διαδημοτικό Δίκτυο Υγιών Πόλεων του Π.Ο.Υ. και την Εθελοντική Διασωστική Ομάδα Κρίσεων ΕΔΟΚ. Οι πολίτες εκπαιδεύτηκαν ΔΩΡΕΑΝ από τον κ. Καστρινάκη Παντελή, Πρόεδρο
Τα Παύλεια τα οποία διεξάγονται στην Κόρινθο προς τιμήν του Αποστόλου Παύλου κέρδισαν και πάλι το ενδιαφέρον και την αγάπη των παιχτών προσελκύοντας εικοσι οκτω αθλητές απ όλη την Ελλάδα. Επί μια εβδομάδα στα γήπεδα του Ο.Α. Κορίνθου όλοι οι αθλητές έδωσαν τον καλύτερο εαυτό τους, αποζημιώνοντας με το υψηλού επιπέδου τένις, που έπαιξαν ,όλους
Για τη νέα δημοτική αρχή του δήμου Κορινθίων η αναβάθμιση των δημοτικών υποδομών είναι κεφαλαιώδους σημασίας. Στο πλαίσιο αυτό, κατά τη σημερινή συνεδρίαση της Δημοτικής Επιτροπής, αποφασίστηκε η αναβάθμιση των αγωνιστικών χώρων σε τρία γήπεδα του δήμου μας. Πρόκειται για το Δημοτικό Στάδιο της Κορίνθου, όπου θα τοποθετηθεί νέος, σύγχρονος, φυσικός χλοοτάπητας και για τα
Εταίρος στο Ευρωπαϊκό Πρόγραμμα "Δημιουργική Ευρώπη" (Τομέας: Πολιτισμός - Ψηφιακές τέχνες) είναι ο Δήμος Τρίπολης. Διαβάστε παρακάτω όλες τις λεπτομέρειες https://proprogressione.com/en/project/imgame/ Τα σχετικά αρχεία, θα βρείτε εδώ.
Σύσκεψη υπό τον Υπουργό Ανάπτυξης Τάκη Θεοδωρικάκο και τον Υπουργό Εσωτερικών Θοδωρή Λιβάνιο, πραγματοποιήθηκε το πρωί της Δευτέρας 15 Ιουλίου, στα γραφεία της Ένωσης Περιφερειών Ελλάδος, στην Αθήνα. Η ατζέντα της σύσκεψης, στην οποία συμμετείχε και ο Περιφερειάρχης Πελοποννήσου, Δημήτρης Πτωχός, περιλάμβανε θέματα εμπορίου, ακρίβειας, επιχειρηματικότητας και επενδύσεων. «Η σημερινή σύσκεψη ήταν ιδιαίτερα σημαντική για
Ένα εξαιρετικό μουσικό ταξίδι στα πλαίσια των συναυλιών MUΣΑ, είχαν την ευκαιρία να απολαύσουν Κορίνθιοι & μη που κατέκλισαν το βράδυ του Σαββάτου τον Ακροκόρινθο. Η Κρατική Ορχήστρα Αθηνών υπό τη διεύθυνση του αρχιμουσικού Νικόλαου Χαλιάσα, μαζί με τους σολίστες Δημήτρη Σουκαρά (Κιθάρα) και Αναστάσιο Πάππας (Πιάνο), ερμήνευσαν τα κονσέρτα του Manuel Ponce για κλασσική
Ένα διήμερο γεμάτο άθληση και διασκέδαση, σε ένα υπαίθριο μπασκετικό ραντεβού για μικρούς και μεγάλους, στην πλατεία Ελευθερίου Βενιζέλου της Κορίνθου, πραγματοποιήθηκε με απόλυτη επιτυχία στις 5 & 6 Ιουλίου το τουρνουά 3on3. Αθλητές όλων των ηλικιών πήραν μέρος σε ένα αθλητικό event, με πολλή δράση, ένταση, δυνατά μαρκαρίσματα και αμέτρητα καλάθια. Επίτιμος προσκεκλημένος ήταν
ΚΥΡΙΑΚΗ 7 ΙΟΥΛΙΟΥ 42α ΑΠΟΛΛΩΝΙΑ με τον Πολιτιστικό Σύλλογο Αρχαίας Κορίνθου « Ο ΑΠΟΛΛΩΝ» Παράσταση «Δροσερή βουτιά στον ελληνικό κινηματογράφο», με το Παιδικό Θεατρικό Τμήμα του Π.Σ. ΑΠΟΛΛΩΝ και Παράσταση «Ο θάνατος σου η ζωή μου» με το Θεατρικό Τμήμα Ενηλίκων του Π.Σ. ΑΠΟΛΛΩΝ σε σκηνοθεσία Ισίδωρου Σταμούλη Ώρα 21:00 Ξενία Αρχαίας Κορίνθου Είσοδος
Οι ενδιαφερόμενοι καλούνται να συμπληρώσουν την αίτηση με κωδικό, εντυπο ασεπ ΣΟΧ 2ΔΕ/ΥΕ και να την υποβάλουν μαζί με τα απαιτούμενα δικαιολογητικά, είτε αυτοπροσώπως, είτε με άλλο εξουσιοδοτημένο από αυτούς πρόσωπο, εφόσον η εξουσιοδότηση φέρει την υπογραφή τους θεωρημένη από δημόσια αρχή, είτε ταχυδρομικά με συστημένη επιστολή, στα γραφεία της υπηρεσίας μας στην ακόλουθη διεύθυνση: Δήμος Κορινθίων, Κολιάτσου 32