Συνελήφθη, χθες (30.10.2021) το μεσημέρι, στην Κόρινθο, από αστυνομικούς του Προαναχωρησιακού Κέντρου Κράτησης Αλλοδαπών (ΠΡΟ.ΚΕ.ΚΑ.) Κορίνθου, 33χρονος αλλοδαπός.
Διότι κατά τη διάρκεια επισκεπτηρίου, παρέλαβε από ομοεθνή του, ο οποίος αναζητείται, ποσότητες κάνναβης, συνολικού βάρους, -12,5- γραμμαρίων. Από τους ανωτέρω αστυνομικούς βρέθηκαν οι ποσότητες να είναι επιμελώς κρυμμένες στο εσωτερικό ασύρματου ηχείου, όπου και κατασχέθηκαν. Προανάκριση διενεργεί το Τμήμα Ασφαλείας Κορίνθου.
Discover more from Πελοποννησιακό Πρακτορείο Ειδήσεων
Subscribe to get the latest posts sent to your email.