Για τη νέα δημοτική αρχή του δήμου Κορινθίων η αναβάθμιση των δημοτικών υποδομών είναι κεφαλαιώδους σημασίας. Στο πλαίσιο αυτό, κατά τη σημερινή συνεδρίαση της Δημοτικής Επιτροπής, αποφασίστηκε η αναβάθμιση των αγωνιστικών χώρων σε τρία γήπεδα του δήμου μας. Πρόκειται για το Δημοτικό Στάδιο της Κορίνθου, όπου θα τοποθετηθεί νέος, σύγχρονος, φυσικός χλοοτάπητας και για τα
Εν όψει του καύσωνα, σας ενημερώνουμε ότι ο Δήμος Ξυλοκάστρου - Ευρωστίνης θα διαθέσει δύο κλιματιζόμενα σημεία συνάθροισης για τους Δημότες και τους επισκέπτες: ▪️ ΚΑΠΗ Ξυλοκάστρου▪️ ΚΑΠΗ Δερβενίου Στα κτήρια αυτά υπάρχει η δυνατότητα παραμονής στους χώρους για όλες τις ημέρες του καύσωνα, από τις 9:00 μέχρι τις 21:00. Ως τηλέφωνο έκτακτης ανάγκης του
Την Τετάρτη 4 Ιουλίου επισκέφτηκαν μέλη της Κινητής Μονάδας του Κέντρου Θεραπείας Εξαρτημένων Ατόμων (ΚΕΘΕΑ) το Δήμο Ξυλοκάστρου Ευρωστίνης και συζήτησαν με τον Αντιδήμαρχο Κοινωνικής Πολιτικής Παιδείας και Δια Βίου Μάθησης κ. Χρήστο Κολοκυθά για την μελλοντική συνεργασία του Δήμου μας με το ΚΕΘΕΑ. H συνεργασία αυτή θα εδραιωθεί στο πλαίσιο παρέμβασης στην κοινότητα και
Για τη νέα δημοτική αρχή του δήμου Κορινθίων η αναβάθμιση των δημοτικών υποδομών είναι κεφαλαιώδους σημασίας. Στο πλαίσιο αυτό, κατά τη σημερινή συνεδρίαση της Δημοτικής Επιτροπής, αποφασίστηκε η αναβάθμιση των αγωνιστικών χώρων σε τρία γήπεδα του δήμου μας. Πρόκειται για το Δημοτικό Στάδιο της Κορίνθου, όπου θα τοποθετηθεί νέος, σύγχρονος, φυσικός χλοοτάπητας και για τα
Εταίρος στο Ευρωπαϊκό Πρόγραμμα "Δημιουργική Ευρώπη" (Τομέας: Πολιτισμός - Ψηφιακές τέχνες) είναι ο Δήμος Τρίπολης. Διαβάστε παρακάτω όλες τις λεπτομέρειες https://proprogressione.com/en/project/imgame/ Τα σχετικά αρχεία, θα βρείτε εδώ.
Σύσκεψη υπό τον Υπουργό Ανάπτυξης Τάκη Θεοδωρικάκο και τον Υπουργό Εσωτερικών Θοδωρή Λιβάνιο, πραγματοποιήθηκε το πρωί της Δευτέρας 15 Ιουλίου, στα γραφεία της Ένωσης Περιφερειών Ελλάδος, στην Αθήνα. Η ατζέντα της σύσκεψης, στην οποία συμμετείχε και ο Περιφερειάρχης Πελοποννήσου, Δημήτρης Πτωχός, περιλάμβανε θέματα εμπορίου, ακρίβειας, επιχειρηματικότητας και επενδύσεων. «Η σημερινή σύσκεψη ήταν ιδιαίτερα σημαντική για
Με επιτυχία ξεκίνησε να υλοποιείται στον Δήμο Λουτρακίου – Περαχώρας – Αγίων Θεοδώρων το πρόγραμμα πληθυσμιακού ελέγχου «Η ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΤΑ ΤΟΥ ΚΑΡΚΙΝΟΥ», που πραγματοποιείται από το Ελληνικό Ίδρυμα Ογκολογίας σε συνεργασία με την Γενική Διεύθυνση Δημόσιας Υγείας και Κοινωνικής Μέριμνας της Περιφέρειας Πελοποννήσου για την πρόληψη και την έγκαιρη διάγνωση του καρκίνου του μαστού και
Οι λάτρεις του Rock and Roll θα απολαύσουν μουσική και πολύ χορό, από τα hits των θρυλικών 50’ s και LIVE BAND την εξαιρετική Jitterbugs Rock n Roll.Την εκδήλωση διοργανώνουν ο Δήμος Ξυλοκάστρου - Ευρωστίνης και η Ακαδημία Ευρωστίνης.