O Γιάννης Χαρούλης και η παρέα του στις 24 Ιουλίου μας καλούν να ανταμώσουμε στο Θέατρο Φλόκα στην Αρχαία Ολυμπία για να τραγουδήσουμε δυνατά, να χορέψουμε, να γελάσουμε και να συγκινηθούμε.
Με φωνούλες και γέλια των μικρών μας φίλων γέμισε το θέατρο Ολύμπια στο Φλόκα, στην πρώτη φετινή παιδική παράσταση «Ντίλης ο Μεγαλοπρεπής», που δόθηκε την Παρασκευή το βράδυ.
Για τη νέα δημοτική αρχή του δήμου Κορινθίων η αναβάθμιση των δημοτικών υποδομών είναι κεφαλαιώδους σημασίας. Στο πλαίσιο αυτό, κατά τη σημερινή συνεδρίαση της Δημοτικής Επιτροπής, αποφασίστηκε η αναβάθμιση των αγωνιστικών χώρων σε τρία γήπεδα του δήμου μας. Πρόκειται για το Δημοτικό Στάδιο της Κορίνθου, όπου θα τοποθετηθεί νέος, σύγχρονος, φυσικός χλοοτάπητας και για τα
Εταίρος στο Ευρωπαϊκό Πρόγραμμα "Δημιουργική Ευρώπη" (Τομέας: Πολιτισμός - Ψηφιακές τέχνες) είναι ο Δήμος Τρίπολης. Διαβάστε παρακάτω όλες τις λεπτομέρειες https://proprogressione.com/en/project/imgame/ Τα σχετικά αρχεία, θα βρείτε εδώ.
Σύσκεψη υπό τον Υπουργό Ανάπτυξης Τάκη Θεοδωρικάκο και τον Υπουργό Εσωτερικών Θοδωρή Λιβάνιο, πραγματοποιήθηκε το πρωί της Δευτέρας 15 Ιουλίου, στα γραφεία της Ένωσης Περιφερειών Ελλάδος, στην Αθήνα. Η ατζέντα της σύσκεψης, στην οποία συμμετείχε και ο Περιφερειάρχης Πελοποννήσου, Δημήτρης Πτωχός, περιλάμβανε θέματα εμπορίου, ακρίβειας, επιχειρηματικότητας και επενδύσεων. «Η σημερινή σύσκεψη ήταν ιδιαίτερα σημαντική για
O Γιάννης Χαρούλης και η παρέα του στις 24 Ιουλίου μας καλούν να ανταμώσουμε στο Θέατρο Φλόκα στην Αρχαία Ολυμπία, για να τραγουδήσουμε δυνατά, να χορέψουμε, να γελάσουμε και να συγκινηθούμε.
H Πρόεδρος της Δημοκρατίας κα Κατερίνα Σακελλαροπούλου κήρυξε στο Λόφο της Πνύκας, την έναρξη των εργασιών της 63ης Διεθνούς Συνόδου της ΔΟΑ για Νέους Ολυμπιακούς Πρεσβευτές που θα διεξαχθεί στην Αρχαία Ολυμπία ως τις 22 Ιουνίου.