Πλήθος κόσμου από επισκέπτες που έχουν κατακλύσει την Αργολική Πρωτεύουσα για το τριήμερο της αποκριάς αλλά και χιλιάδες ντόπιοι παρακολούθησαν την φαντασμαγορική καρναβαλική παρέλαση στο Ναύπλιο το απόγευμα της Κυριακής 26 Φεβρουαρίου.
Η παρέλαση ξεκίνησε από την οδό 25ης Μαρτίου και με πορεία τις οδούς Συγγρού, Λεωφόρο Αμαλίας, Κωλλέτη, κατέληξε στο λιμάνι του Ναυπλίου.
Το Αναπλιώτικο Καρναβάλι 2023 με τον φετινό τίτλο «Τα πάντα όλα…Αποκριάτικα», παρουσίασε η γνωστή σε όλους μας ηθοποιός και παρουσιάστρια Ματθίλδη Μαγγίρα. Την καρναβαλική παρέλαση παρακολούθησε μεταξύ άλλων ο Δήμαρχος Ναυπλιέων Δημήτρης Κωστούρος που καλωσόρισε τους επισκέπτες της πόλης, ο Πρόεδρος του ΔΟΠΠΑΤ Μαρία Ράλλη, Αντιδήμαρχοι, Δημοτικοί Σύμβουλοι και εκπρόσωποι φορέων.
Δείτε περισσότερες φωτογραφίες εδώ