Ο Δήμος Ναυπλιέων, έχοντας επανειλημμένα δείξει τις ευαισθησίες του προς τα παιδιά, συνδιοργανώνει με το Πανεπιστήμιο Πειραιώς (Τμήμα Ψηφιακών Συστημάτων) και το Σύλλογο Εκπαιδευτικών Α’ θμιας Εκπαίδευσης Αργολίδας, το Σάββατο 16 Φεβρουαρίου 2019 στις 19.00, στο Βουλευτικό, Ναύπλιο, ημερίδα με θέμα: «Τεχνολογία, διαδίκτυο και εκπαίδευση. Κίνδυνος και κοινωνικές διαστάσεις».
Η ημερίδα απευθύνεται σε γονείς και εκπαιδευτικούς.
Το διαδίκτυο είναι πλέον μέρος της κοινωνικής και οικονομικής ζωής μας, αλλά ταυτόχρονα εσωκλείει και σοβαρότατους κίνδυνους για μεγάλους, πόσο μάλλον για τα παιδιά, γι αυτό χρειάζεται σωστή ενημέρωση και λελογισμένη χρήση.
Discover more from Πελοποννησιακό Πρακτορείο Ειδήσεων
Subscribe to get the latest posts sent to your email.