Ο Δήμος Ναυπλιέων ενημερώνει τους πολίτες ότι, ενόψει των εργασιών καθαρισμού που εκτελούνται για τον εορτασμό του Πάσχα και την έναρξη της αντιπυρικής περιόδου, τα προϊόντα κηπευτικών εργασιών (φύλλα, ξερά άνθη, υπόλοιπα καθαρισμού κήπων, γκαζόν κλπ) πρέπει να συσκευάζονται σε ανθεκτικούς πλαστικούς σάκους. Τα υπόλοιπα κοπής δέντρων θάμνων κλπ πρέπει να δεματοποιούνται και να τοποθετούνται
Την Ναυπλιώτισσα αθλήτρια μέλος της επίλεκτης ομάδας της Ελληνικής Ομοσπονδίας Νοτίου Ελλάδος του Ταεκβοντό Σοφίλια Μανιάτη υποδέχθηκε στο γραφείο του ο Δήμαρχος Ναυπλιέων Δημήτριος Ορφανός.
Για τη νέα δημοτική αρχή του δήμου Κορινθίων η αναβάθμιση των δημοτικών υποδομών είναι κεφαλαιώδους σημασίας. Στο πλαίσιο αυτό, κατά τη σημερινή συνεδρίαση της Δημοτικής Επιτροπής, αποφασίστηκε η αναβάθμιση των αγωνιστικών χώρων σε τρία γήπεδα του δήμου μας. Πρόκειται για το Δημοτικό Στάδιο της Κορίνθου, όπου θα τοποθετηθεί νέος, σύγχρονος, φυσικός χλοοτάπητας και για τα
Εταίρος στο Ευρωπαϊκό Πρόγραμμα "Δημιουργική Ευρώπη" (Τομέας: Πολιτισμός - Ψηφιακές τέχνες) είναι ο Δήμος Τρίπολης. Διαβάστε παρακάτω όλες τις λεπτομέρειες https://proprogressione.com/en/project/imgame/ Τα σχετικά αρχεία, θα βρείτε εδώ.
Σύσκεψη υπό τον Υπουργό Ανάπτυξης Τάκη Θεοδωρικάκο και τον Υπουργό Εσωτερικών Θοδωρή Λιβάνιο, πραγματοποιήθηκε το πρωί της Δευτέρας 15 Ιουλίου, στα γραφεία της Ένωσης Περιφερειών Ελλάδος, στην Αθήνα. Η ατζέντα της σύσκεψης, στην οποία συμμετείχε και ο Περιφερειάρχης Πελοποννήσου, Δημήτρης Πτωχός, περιλάμβανε θέματα εμπορίου, ακρίβειας, επιχειρηματικότητας και επενδύσεων. «Η σημερινή σύσκεψη ήταν ιδιαίτερα σημαντική για
Ο Δήμαρχος Ναυπλιέων Δημήτρης Ορφανός χαιρέτησε την εκδήλωση με θέμα, "Ευρωεκλογές 2024: Συμμετέχω - Δεν απέχω",την οποία διοργάνωσαν οι senior και junior ambassadors του 2ου ΓΕΛ Ναυπλίου την Πέμπτη 25 Απριλίου, στην αίθουσα του Βουλευτικού στο Ναύπλιο, τονίζοντας μεταξύ άλλων:
Το Δημαρχείο Ναυπλίου επισκέφθηκε, την Τετάρτη 24 Απριλίου 2024, στο πλαίσιο της προεκλογικής της εκστρατείας για τις Ευρωεκλογές, η υποψήφια Ευρωβουλευτής του ΣΥΡΙΖΑ Ολυμπία Τελιγιορίδου, συνοδευόμενη από τον πρόεδρο της ΕΑΣ Αργολίδας Σπύρο Αντωνόπουλο.
Μία εξαιρετική εκδήλωση πραγματοποιήθηκε στις 14 Απριλίου 2024, το μεσημέρι στο Βουλευτικό. Μαθήτριες και μαθητές του Δημοτικού Ωδείου Ναυπλίου παρουσίασαν την μουσική πρόοδό τους κερδίζοντας θερμό χειροκρότημα από το κοινό.