Δήμος Επιδαύρου και Πυροσβεστική απέτρεψαν τα χειρότερα σε φωτιά που εκδηλώθηκε σε σπίτι στο Αδάμι.
Η άμεση επέμβαση δυο πυροσβεστικών οχημάτων του Δήμου Επιδαύρου που έφτασαν πρώτα στο σπίτι που εκδηλώθηκε φωτιά νωρίς το πρωί της Δευτέρας στο Αδάμι Αργολίδας απέτρεψαν την επέκταση της φωτιάς.
Στο σημείο έσπευσαν περιπολικό από το Αστυνομικό Τμήμα Επιδαύρου για να συνδράμουν την πιθανή εκκένωση του σπιτιού και δυο οχήματα της Πυροσβεστικής Ναυπλίου με τον Διοικητής της ΠΥ. Ναυπλίου Βασίλη Γεωργόπουλο που ολοκλήρωσαν την κατάσβεση της πυρκαγιάς που εκδηλώθηκε σύμφωνα με τις πρώτες πληροφορίες από το τζάκι.
Στο οίκημα βρισκόταν και μια ηλικιωμένη γυναίκα κατάκοιτη η οποία ευτυχώς απομακρύνθηκε με ασφάλεια.
argolikeseidhseis.gr
Discover more from Πελοποννησιακό Πρακτορείο Ειδήσεων
Subscribe to get the latest posts sent to your email.