Το Διοικητικό Συμβούλιο του Γορτυνιακού Συνδέσμου Σπάρτης εκφράζει τα ειλικρινή του συλλυπητήρια στις οικογένειες των προσφάτως εκλιπόντων μελών του.
Πρόκειται για την Ανθούλα Χίου του Γεωργίου το γένος Λάγκα, με καταγωγή εκ μητρός (Τσίτσου) από τη Δόξα Γορτυνίας (Βρετεμπούγα), που κηδεύτηκε την Κυριακή 21 Φεβρουαρίου στον Ιερό Ναό Οσίου Νίκωνος Σπάρτης και τον Ιωάννη Σκούρο του Βασιλείου, συνταξιούχο ΤΕΒΕ, που καταγόταν από το χωριό Τουθόα (Τσίπολη) της Γορτυνίας και κηδεύτηκε το Σάββατο 6 Μαρτίου 2021 στον Ιερό Ναό Αγίου Σπυρίδωνος Σπάρτης.
«Ο Πανάγαθος Θεός να αναπαύσει τις ψυχές τους «εν χώρα ζώντων”», αναφέρεται στο μήνυμα του Γορτυνιακού Συνδέσμου, που υπογράφουν ο πρόεδρος Ιωάννης Μητράκος και ο γραμματέας Γεώργιος Μπουλούγαρης.
Discover more from Πελοποννησιακό Πρακτορείο Ειδήσεων
Subscribe to get the latest posts sent to your email.