Την Τρίτη 21 Μαρτίου 2023 και ώρα 11:00, θα πραγματοποιηθεί τελετή παράδοσης – παραλαβής Διοίκησης της ΔΙΚΕ (ΙV ΜΠ «ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΣ») από τον Αντιστράτηγο Δημήτριο Σκουφίδη, στον Υπτγο Ιωάννη Δημητρέλλο, στο Στρατόπεδο «ΣΤΓΟΥ ΘΕΟΔΩΡΟΥ ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗ» (11ο ΣΠ).
Στην εκδήλωση θα παραστούν Πολιτικές – Θρησκευτικές – Στρατιωτικές και Τοπικές Αρχές, καθώς και στελέχη της Φρουράς Τρίπολης και λοιπών Μονάδων της Περιοχής Ευθύνης της Μεραρχίας.
Σχης (ΠΖ) Σπυρίδων Ξενόφος
Δντής 2ου ΕΓ
Σχης (ΠΖ) Στέργιος Αναστασιάδης
Υποδιοικητής
Discover more from Πελοποννησιακό Πρακτορείο Ειδήσεων
Subscribe to get the latest posts sent to your email.