Ο Δήμαρχος Τρίπολης, Δημήτρης Παυλής κατά την χθεσινή συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου αποκάλυψε ότι έχει ξεκινήσει η διαδικασία για τη μεταφορά των δικαστηρίων, σε άλλο σημείο, προκειμένου να δημιουργηθεί Μουσείο Αγώνα στο κτίριο που στεγάζεται σήμερα το Δικαστικό Μέγαρο!
“Σκεφτόμαστε να μεταφέρουμε το δικαστήριο σε άλλο χώρο μέσα στην πόλη μας μαζί με άλλες υπηρεσίες του κράτους προκειμένου να μπορέσει να απελευθερωθεί ο υπάρχων χώρος για να τον αξιοποιήσουμε”.
Discover more from Πελοποννησιακό Πρακτορείο Ειδήσεων
Subscribe to get the latest posts sent to your email.