Με αφορμή την πρόσφατη απόφαση του Δημοτικού Συμβουλίου Τρίπολης για την αγορά της βίλας Τουρκοβασίλη από το Δήμο αναφέρει με δημοσίευμα του στο Facebook
Το 2013 υποβάλαμε στο Πράσινο Ταμείο πρόταση εξαγοράς της Βίλας Τουρκοβασίλη. Η πρότασή μας εγκρίθηκε αρχικά για ποσό 550.000 ευρώ που τελικά λόγω μειωτικών συντελεστών διατηρητέου, παλαιότητας κ.λ.π. διαμορφώθηκε στις 350.000 ευρώ που δεσμεύσαμε για λογαριασμό του Δήμου Τρίπολης στο Ταμείο Παρακαταθηκών και Δανείων. Με τη σημερινή απόφαση του Δημοτικού Συμβουλίου ανοίγει ο δρόμος αυτό το σημαντικής αρχιτεκτονικής αλλά και ιστορικής αξίας κτίριο να περιέλθει σύντομα στην ιδιοκτησία του Δήμου μας.