Σήμερα Σαββάτο,28 Οκτωβρίου τελέσθηκε επιμνημόσυνη δέηση και κατάθεση στεφάνων στο μνημείο Αρχιερέων και Προκρίτων στην Tρίπολη.
[iframe width=”650″ height=”365″ src=”https://www.youtube.com/embed/PkCh_2TiVTY” frameborder=”0″ allowfullscreen ]
Επιμνημόσυνη δέηση πραγματοποιήθηκε στο μνημείο Αρχιερέων και Προκρίτων στην μνήμη των ηρώων της κατοχής του 1940 στις 11:15 το πρωί. ΄Ύστερα ακολούθησε η καθιερωμένη κατάθεση στεφάνων από τους εκπρόσωπους των τοπικών αρχών ,των ένοπλων δυνάμεων και των σωμάτων ασφαλείας καθώς και από τον εκπρόσωπο της κυβέρνησης κ. Αθανάσιο Βούρδα, Γενικό Γραμματέα Μεταφορών του Υπουργείου Υποδομών.
Τέλος ακολούθησε ενός λεπτού σιγή και ανάκρουση του Εθνικού Ύμνου.
{gallery}katathesh_stefanwn_gia_thn-28h_oktwvriou{/gallery}