Εταίρος στο Ευρωπαϊκό Πρόγραμμα "Δημιουργική Ευρώπη" (Τομέας: Πολιτισμός - Ψηφιακές τέχνες) είναι ο Δήμος Τρίπολης. Διαβάστε παρακάτω όλες τις λεπτομέρειες https://proprogressione.com/en/project/imgame/ Τα σχετικά αρχεία, θα βρείτε εδώ.
MAINT POINT «ΟΘΕΛΛΟΣ» του Ουίλλιαμ ΣαίξπηρΤο Θεατρικό Εργαστήρι Maint Point και ο σκηνοθέτης Δημήτρης Κανέλλος παρουσιάζουν το αριστούργημα του Ουίλλιαμ Σαιξπηρ «Οθέλλος», στο Μαλλιαροπούλειο Θέατρο Τρίπολης για μια μόνο παράσταση το Σάββατο 20/07/2024.Μέχρι που μπορεί να φτάσει ένας άνθρωπος, όταν έχει τυφλωθεί από τη ζήλια; Μπορεί η αγάπη να νικήσει στο τέλος την προδοσία? "Οι άνθρωποι πρέπει να φαίνονται αυτό που
Για τη νέα δημοτική αρχή του δήμου Κορινθίων η αναβάθμιση των δημοτικών υποδομών είναι κεφαλαιώδους σημασίας. Στο πλαίσιο αυτό, κατά τη σημερινή συνεδρίαση της Δημοτικής Επιτροπής, αποφασίστηκε η αναβάθμιση των αγωνιστικών χώρων σε τρία γήπεδα του δήμου μας. Πρόκειται για το Δημοτικό Στάδιο της Κορίνθου, όπου θα τοποθετηθεί νέος, σύγχρονος, φυσικός χλοοτάπητας και για τα
Εταίρος στο Ευρωπαϊκό Πρόγραμμα "Δημιουργική Ευρώπη" (Τομέας: Πολιτισμός - Ψηφιακές τέχνες) είναι ο Δήμος Τρίπολης. Διαβάστε παρακάτω όλες τις λεπτομέρειες https://proprogressione.com/en/project/imgame/ Τα σχετικά αρχεία, θα βρείτε εδώ.
Σύσκεψη υπό τον Υπουργό Ανάπτυξης Τάκη Θεοδωρικάκο και τον Υπουργό Εσωτερικών Θοδωρή Λιβάνιο, πραγματοποιήθηκε το πρωί της Δευτέρας 15 Ιουλίου, στα γραφεία της Ένωσης Περιφερειών Ελλάδος, στην Αθήνα. Η ατζέντα της σύσκεψης, στην οποία συμμετείχε και ο Περιφερειάρχης Πελοποννήσου, Δημήτρης Πτωχός, περιλάμβανε θέματα εμπορίου, ακρίβειας, επιχειρηματικότητας και επενδύσεων. «Η σημερινή σύσκεψη ήταν ιδιαίτερα σημαντική για
ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ Σας καλούμε την 17η Ιουλίου 2024, ημέρα Τετάρτη και ώρα 19:00, να προσέλθετε στην αίθουσα συνεδριάσεων του Δημαρχείου Τρίπολης (1ος όροφος), Λαγοπάτη & Αταλάντης), σε τακτική συνεδρίαση του Συμβουλίου της Δημοτικής Κοινότητας Τρίπολης, για τη συζήτηση και λήψη απόφασης στα πιο κάτω θέματα της ημερήσιας διάταξης:Χορήγηση έγκρισης άδειας λειτουργίας μουσικής με παρατεταμένο ωράριο σε
Ο Δήμαρχος Τρίπολης κ. Κωνσταντίνος Τζιούμης, το Δημοτικό Συμβούλιο του Δήμου Τρίπολης και ο Πρόεδρος της Τοπικής Κοινότητας Βλαχέρνας σας προσκαλούν να τιμήσετε με την παρουσία σας τις εκδηλώσεις μνήμης για την 80η Επέτειο του Ολοκαυτώματος της Βλαχέρνας από τα Γερμανικά στρατεύματα κατοχής, που θα γίνουν στις 21 Ιουλίου 2024.Ο Δήμαρχος Τρίπολης Κωνσταντίνος Τζιούμης--------------------------- ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
Ο Δήμος Τρίπολης συμμετείχε επιτυχώς στην επίσκεψη στο Farnese της Ιταλίας από τις 2 έως τις 6 Ιουλίου 2024, στο πλαίσιο του έργου PRO.GRE.S.S. πρόγραμμα CERV. Συζητήθηκαν βιώσιμες πρακτικές στην ενέργεια, το κλίμα και τη βιοποικιλότητα. Η επίσκεψη περιλάμβανε συνάντηση με τον Δήμαρχο Giuseppe Ciucci, ξενάγηση στον καταρράκτη Salabrone, πεζοπορίες στο Riserva Naturale Regionale Selva