Το 8ο Τσακώνικο Συνέδριο ολοκλήρωσε με επιτυχία τις εργασίες του την περασμένη Κυριακή 11 Σεπτεμβρίου 2016, με την καταληκτήρια συνεδρία του να πραγματοποιείται στην ιστορική πρωτεύουσα της Τσακωνιάς, τον Πραστό.
[iframe width=”650″ height=”365″ src=”https://www.youtube.com/embed/90l6tOzjDug” frameborder=”0″ allowfullscreen ]
Ήταν κατά γενική ομολογία ένα παραγωγικότατο Συνέδριο όπου 49 εισηγητές παρουσίασαν σπουδαίες έρευνες, προτάσεις και εισηγήσεις, χωρίς να λείψουν και κάποιες αμφισβητήσεις, που πάντα είναι καλοδεχούμενες, αφού ως γνωστόν η αμφισβήτηση είναι η κινητήρια δύναμη της επιστήμης και χάρη σε αυτήν προχωράει και παράγεται γνώση.
Δείτε φωτογραφίες και βίντεο από την καταληκτική συνεδρία στον Πραστό.
![](https://i0.wp.com/2.bp.blogspot.com/-99dOOYxePgk/V9dxjItymRI/AAAAAAAA5-Q/8-A0i3j7VvguOdPEgb8VDOZU255xqxj-ACLcB/s640/DSC_0686i.jpg?resize=640%2C422&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/3.bp.blogspot.com/-dd_I6WmUE0I/V9dxjdnoFPI/AAAAAAAA5-U/FdWcQdR3BPoRvL7sjX3flu4hIMeYiIQ_gCLcB/s640/DSC_0722i.jpg?resize=640%2C422&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/4.bp.blogspot.com/-QEPgGkaXNGk/V9dw6otpGYI/AAAAAAAA5-M/B-ypqkQ1V0IIT9GNNl8TY_6rdTWwl1d6wCEw/s640/synedrio_prastos2i.jpg?resize=640%2C456&ssl=1)
leonidion.gr