Εθελοντικός καθαρισμός Φιλίππειος Κρήνης «Περαβρύσης»
Έτσι στις 18.5.2016 καθαρίστηκε η Φιλίππειος Κρήνη, ή Πέραβρυση για τους ντόπιους .
Ο καθαρισμός πραγματοποιήθηκε από συνεργείο της ΔΕΥΑΤ.
Δύο (2) νέοι του χωριού μας , την Κυριακή 15 Μαίου πήραν την πρωτοβουλία του καθαρισμού της βρύσης και του περιβάλλοντα χώρου , και αφού βρέθηκε στο χώρο ο συγχωριανός μας ο Γιώργος ο Καρώνης Αντιπρόεδρος της ΔΕΥΑΤ ενημερώθηκε για τις δυσκολίες του καθαρισμού δεσμεύτηκε και έκανε τις απαραίτητες ενέργειες για την αποστολή του συνεργείου της ΔΕΥΑΤ σήμερα . Το Διοικητικό Συμβούλιο του Προοδευτικού Συλλόγου Νεστάνης ευχαριστεί θερμά την ΔΕΥΑΤ, τον Γιώργο τον Καρώνη αλλά ΚΥΡΙΩΣ την νεολαία της Νεστάνης.
ΜΠΡΑΒΟ παιδιά και για αυτή σας την πρωτοβουλία σας!!!!!