Δεκάδες συμπολίτες μας πήγαν την Κυριακή, κάτω από το Μητροπολιτικό Ναό του Αγίου Βασιλείου στην Τρίπολη και προσέφεραν τρόφιμα στο Φιλανθρωπικό Πρόγραμμα «Το Καλάθι του Πτωχού Αδελφού».
[iframe width=”650″ height=”375″ src=”https://www.youtube.com/embed/uutYWqc4hEo” frameborder=”0″ allowfullscreen ]
“Να μην ξεχνάμε τους ανθρώπους, που έχουν ανάγκη και να μην αφήσουμε κανέναν άνθρωπο να πεινάσει, προσφέροντας έστω και από το υστέρημα μας”, ήταν το μήνυμα του Μητροπολίτη, όπως μας το μετέφερε ο παπά Ιωάννης Σουρλίγγας
Discover more from Πελοποννησιακό Πρακτορείο Ειδήσεων
Subscribe to get the latest posts sent to your email.