Στην αίθουσα εκδηλώσεων του Επιμελητηρίου Αρκαδία το βράδυ της Δευτέρας 9 Νοεμβρίου παρουσιάστηκε το μεταπτυχιακό πρόγραμμα για στελέχη και εργαζόμενους των Μικρομεσαίων Επιχειρήσεων που θα υλοποιήσει το Επιμελητήριο Αρκαδίας σε συνεργασία με την Ελληνική Εταιρία Διοίκησης Επιχειρήσεων.
Το πρόγραμμα συνίσταται σε 400 ώρες διδασκαλίας και οι εισηγητές είναι άτομα που έχουν όχι μόνο θεωρητική κατάρτιση αλλά και πολλά χρόνια σε ανώτερες διοικητικές θέσεις ενώ διακρίνεται για το γεγονός ότι οι εισηγητές είναι μάχιμοι, το πρόγραμμα προσαρμόζεται στις πρακτικές ανάγκες και η διδασκαλία είναι διαδραστική.
Ο κ.Πέτρος Μάλλιαρης τόνισε πως σε περιόδους κρίσης είναι απαραίτητη η γνώση και αυτό είναι επιστημονικά αποδεδειγμένο, αφού χρειάζεται κάποιος να έχει νέες ιδέες ώστε να μπορέσει να κάνει τη δική του δουλειά. Άλλωστε, όπως ανέφερε, υπάρχουν προγράμματα που ενισχύουν τους νέους επαγγελματίες και αυτούς που θέλουν να κάνουν τη δική τους δουλειά. «Οι ευκαιρίες είναι ατελείωτες»
Discover more from Πελοποννησιακό Πρακτορείο Ειδήσεων
Subscribe to get the latest posts sent to your email.