Με ιδιαίτερη λαμπρότητα εόρτασε και φέτος ο Ιερός Ναός Αγίας Βαρβάρας Τρίπολης, την Αγία Μεγαλομάρτυρα Βαρβάρα.
[iframe width=”650″ height=”365″ src=”https://www.youtube.com/embed/9alB6jakDCw” frameborder=”0″ gesture=”media” allow=”encrypted-media” allowfullscreen ]
Την Δευτέρα 4 Δεκεμβρίου, ανήμερα της εορτής, το πρωί και ώρα 7:00 ετελέσθη Όρθρος και Πανηγυρική Θεία Λειτουργία, προεξάρχοντος του Σεβ. Μητροπολίτη Μαντινείας και Κυνουρίας κ. Αλεξάνδρου.
Πλήθος κόσμου συνέρρεε στον Ιερό Ναό θέλοντας να λάβει τη χάρη της Αγίας, αλλά και να προσκυνήσει το τίμιο χαριτόβρυτο λείψανό της.
{gallery}leitoyrgia_agia_barbara{/gallery}