Η 6η εθελοντική αιμοδοσία του συλλόγου εθελοντών αιμοδοτών του νομού Αρκαδίας “Άξιον Εστί” θα πραγματοποιηθεί στην Τρίπολη.
Η 6η εθελοντική αιμοδοσία του συλλόγου εθελοντών αιμοδοτών του νομού Αρκαδίας “Άξιον Εστί” θα πραγματοποιηθεί την 29η κ΄30 Σεπτεμβρίου 2017( Παρασκευή και Σάββατο στο πνευματικό κέντρο του Ι.Ν. Μεταμορφώσεως του Σωτήρος. στη Τρίπολη.
Η αιμοληψία θα πραγματοποιηθεί από κινητή μονάδα αιμοδοσίας του Νοσοκομείου <<ΠΑΙΔΩΝ>> Η Αγία Σοφία, από ώρες 11.00 έως 17.00.
Αξίζει να σημειωθεί όπως αναφέρει ο σύλλογος εθελοντών αιμοδοτών του νομού Αρκαδίας “Άξιον Εστί”στην προσωπική του σελίδα στο διαδίκτυο πως μετά από σχετική ενημέρωση του νοσοκομείου Παίδων ” Αγία Σοφία”,η αιμοδοσία στο Άστρος Κυνουρίας δεν θα πραγματοποιηθεί λόγω έκτακτων υποχρεώσεων της κινητής μονάδας.