Εδώ και τρεις εβδομάδες έχουν να γίνουν δημοπρασίες και όταν ένα έργο δεν δημοπρατείται την μία Τρίτη (μέρα που είναι για δημοπρασίες) τότε μετατίθεται το λιγότερο για ένα μήνα μετά…
[iframe width=”650″ height=”360″ src=”https://www.youtube.com/embed/_vuBngMRtSA” frameborder=”0″ allowfullscreen ]
Το κλείσιμο των τραπεζών και τα capital controls έχουν προκαλέσει έμφραγμα στα έργα που υλοποιούνταν ή ήταν στο σχεδιασμό μας και δυστυχώς θα περάσει το Καλοκαίρι και δεν θα έχουν γίνει αυτά που πρέπει και η χειμερινή περίοδος στην Αρκαδία δεν βοηθά καθόλου…
Όσον αφορά τις πυρκαγιές μέχρι τώρα όλα βαίνουν καλώς στην Αρκαδία και δεν έχουμε κάτι σημαντικό, αν και είμαστε συνεχώς σε ετοιμότητα, αφού η φωτιά πρέπει να αντιμετωπιστεί μέσα στην πρώτη ώρα ώστε να μην έχουμε δυσάρεστα, κάτι που έχουμε βιώσει στον τόπο μας πολλές φορές…