Ένα ΙΧΕ και ένα φορτηγό όχημα συγκρούστηκαν μετωπικά.
Νεκρή ανασύρθηκε μια έγκυος γυναικά σε τροχαίο δυστύχημα, το οποίο σημειώθηκε λίγο πριν τις επτά το απόγευμα της Πέμπτης, στην Ε.Ο. Πύργου – Πατρών, στο ύψος του οικισμού Ψάρι, κοντά στην Βάρδα.
Ένα ΙΧΕ και ένα φορτηγό όχημα συγκρούστηκαν μετωπικά. Στο ΙΧΕ επέβαινε μια τριμελής οικογένεια.
Σύμφωνα με πληροφορίες του patrisnews νεκρή είναι η μητέρα 26 χρονών η οποία διένυε τον έκτο μήνα της εγκυμοσύνης της, ενώ ο -επίσης 26χρονος- σύζυγος της, διακομίσθηκε στην Πάτρα σε κρίσιμη κατάσταση. Το πεντάχρονο παιδί της οικογένειας διακομίσθηκε στο Καραμανδάνειο – Γενικό Νοσοκομείο Παίδων Πατρών.
Ο οδηγός του φορτηγού τραυματίστηκε ελαφρά από τη σύγκρουση.
Ασθενοφόρο του ΕΚΑΒ, Αστυνομία και Πυροσβεστική έσπευσαν άμεσα στο σημείο του δυστυχήματος.
Discover more from Πελοποννησιακό Πρακτορείο Ειδήσεων
Subscribe to get the latest posts sent to your email.