Λίγες ώρες μετά την επισημοποίηση της ανόδου του ΑΟ Νεοχωρίου στην Α’ τοπική κατηγορία, η διοίκηση του τμήματος μπάσκετ του Απόλλωνα Τρίπολης, εξέδωσε ανακοίνωση με την οποία συγχαίρει τους «ερυθρόλευκους» για την επιτυχία της ανόδου. Αναλυτικότερα το περιεχόμενο της ανακοίνωσης του Απόλλωνα Τρίπολης αναφέρει χαρακτηριστικά ως εξής:
«H διοίκηση και οι παίκτες της ομάδας μας δίνουν ΠΟΛΛΑ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ στην ομάδα του Νεοχωρίου που από χθες κέρδισε και πάλι την άνοδο του στο Α ΤΟΠΙΚΟ, εκεί όπου άνηκε δικαιωματικά από πέρυσι! Η επιτυχία του έρχεται να προστεθεί στις πολλές τα τελευταία χρόνια του μπάσκετ της πόλης μας σε όλες της κατηγορίες και ελπίζουμε σύντομα η ομάδα της πόλης μας στην Α2, ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ, σύντομα να «ταΐζεται» από παιδιά της πόλης μας, και από τα τμήματα υποδομής του αλλά και από τις υπόλοιπες ομάδες».
ContraEpithesi
Discover more from Πελοποννησιακό Πρακτορείο Ειδήσεων
Subscribe to get the latest posts sent to your email.